System sprawdzający zabezpieczenia Routera

Sprawdź zabezpieczenia swojego routera!

W sieci pojawiły się informację na temat odkrytych podatnościach w routerach takich jak TP-Link, D-Link czy Pentagram. Każdy router, który wykorzystuje firmware ZyNOS od ZyXEL-a (korzysta z niego między innymi kilka modeli routerów TP-Linka) podatny jest na atak z zewnątrz umożliwiający pełną kontrolę nad urządzeniem.

Mając kontrolę nad urządzeniem, atakujący może przestawić tak router by korzystał z kontrolowanych serwerów DNS – czyli ma pełną kontrolę nad naszym „Internetem” – może np. ustawić w kontrolowanym przez niego serwerze DNS by zapytania o np. dowolną domenę np. banku wskazywały na adres IP również kontrolowany przez atakującego… Nie trzeba daleko szukać – błąd jest już aktywnie wykorzystywany. Niebezpiecznik.pl opisuje atak wykorzystujący błąd w/w oprogramowaniu: Link: Stracił 16 000 PLN bo miał dziurawy router. Prawie 1,2 miliona Polaków może być podatnych na ten atak!

Aby sprawdzić swój router na podatność wykrytą w oprogramowaniu ZyNOS oraz dodatkowo sprawdzić czy router pozwala na logowanie z zewnątrz na domyślne hasło, które w taki sam sposób umożliwia zmianę serwera DNS w ustawieniach naszego routera, uruchomiłem stronę, na której po wejściu automagicznie zostanie wykonany TEST

Test pozwoli ustalić;
1. Czy udostępniamy do Internetu porty: 21,22,80,8080
2. Sprawdzi możliwość zalogowania się do routera po protokole HTTP na „standardowym” haśle
3. Sprawdzi czy nasz router podatny jest na atak z zewnatrz z wykorzystaniem błędu w oprogramowaniu ZyNOS

Kliknij przycisk poniżej aby wykonać automatyczny skan Routera:
SPRAWDŹ MOJE ZABEZPIECZENIA

router

Skaner jest jeszcze w fazie testów. W przypadku błędów proszę o informacje w komentarzach.

4 komentarzy
  1. Kamil Kordas
    Kamil Kordas says:

    Od kilku dni sprawdzam czy jakikolwiek router próbuje nawiązać połączenie do kontrolowanych serwerów DNS i co najważniejsze to nie udało się wychwycić takiego połączenia a to z kolei oznacza, że nie ma zainfekowanych routerów w sieci Interblock – Super!

    Stronę na której można przetestować swój router odwiedziło 210 unikalnych adresów IP

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *